Wesele w stylu Wielki Gatsby

Estimated read time 3 min read

Planujesz swoje wesele i marzysz o niezapomnianym, luksusowym przyjęciu w stylu Wielkiego Gatsby’ego? To doskonały wybór! Inspirując się klasyczną estetyką lat 20. XX wieku, możesz stworzyć magiczną atmosferę, która przeniesie gości w świat elegancji, przepychu i ekstrawagancji. W tym artykule przedstawimy Ci wskazówki, pomysły i inspiracje, które pomogą Ci zorganizować wesele w stylu Wielki Gatsby.

Koncepcja wesela

Wesele w stylu Wielki Gatsby to nie tylko tradycyjna uroczystość, to prawdziwa podróż w czasie. Przeniesienie się w lata 20. XX wieku wymaga spójnej koncepcji wesela, która obejmuje dekoracje, stroje, muzykę i jedzenie. Od początku do końca, każdy szczegół powinien oddawać ducha tamtej epoki.

Dekoracje

Styl Wielkiego Gatsby’ego charakteryzuje się przepychem, elegancją i blichtrami. Na Twoim weselu warto postawić na złote akcenty, kryształowe lustra, piękne aranżacje kwiatowe, pióra i perły. Zaprojektuj wnętrza w stylu art deco, używając geometrii, złotych wzorów i kolorów jak czerń, biel i złoto. Staraj się stworzyć atmosferę tajemniczości i luksusu.

Stroje

Wybierając stroje dla siebie i swoich gości, postaw na elegancję i szyk. Dla Pana Młodego doskonałym wyborem będzie smoking, natomiast Panna Młoda może założyć długą, zwiewną suknię z koronki lub ozdobioną cekinami. Goście powinni również ubrać się stosownie do epoki – długie wieczorowe suknie dla pań i eleganckie garnitury dla panów.

Muzyka

Aby oddać ducha lat 20., nie zapomnij o odpowiedniej muzyce. Wybierz zespół grający jazz lub swing, którego melodie wprowadzą gości w klimat tamtych czasów. Niech parkiet będzie pełen energii, a wszyscy będą mogli poczuć się jak na wielkim przyjęciu Jay’a Gatsby’ego.

Jedzenie

Podczas wesela w stylu Wielki Gatsby warto postawić na eleganckie menu, które odzwierciedla bogactwo i różnorodność tamtej epoki. Możesz zaserwować przekąski i kanapki w stylu finger food, a także wykwintne dania główne, takie jak krewetki koktajlowe, łososie, steki i owoce morza. Pamiętaj również o wybornej sekcji drinków, w tym klasycznych koktajli z tamtego okresu, jak Martini czy Champagne Tower.

FAQ

Jakie dekoracje są najlepsze do wesela w stylu Wielki Gatsby?

Do wesela w stylu Wielki Gatsby pasują dekoracje nawiązujące do estetyki lat 20. XX wieku. Złote akcenty, kryształowe lustra, pióra, perły i geometria art deco to idealne elementy, które dodadzą przepychu i elegancji.

Jaki rodzaj muzyki powinienem wybrać na wesele w stylu Wielki Gatsby?

Na weselu w stylu Wielki Gatsby najlepiej sprawdzi się muzyka jazzowa lub swingowa. Zespół grający te gatunki muzyczne wprowadzi gości w atmosferę lat 20. i pozwoli im poczuć się jak na przyjęciu w dworku Jay’a Gatsby’ego.

Jakie jedzenie powinno być podawane na weselu w stylu Wielki Gatsby?

Podczas wesela w stylu Wielki Gatsby warto zaserwować eleganckie menu. Przekąski w stylu finger food, jak również dania główne, takie jak krewetki, łososie, steki i owoce morza, będą idealnym wyborem. Nie zapomnij również o klasycznych koktajlach, takich jak Martini czy Champagne Tower.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours